LUSTRA

Każdy z nas ma chociaż jedno lustro w domu. Ale czy wiesz, że są różne rodzaje luster? Czy wiesz, że krawędź lustra może być wykończona na kilka sposobów? Jak nazywają się te sposoby? Czy wiedziałbyś jakie elementy do montażu dobrać, aby być zadowolonym z wyboru? Tutaj omówimy tylko rodzaje luster. Po więcej informacji zapraszamy na naszego bloga!

LUSTRA SREBRNE
image

Srebrne

Najbardziej rozpowszechnionym lustrem, jest lustro srebrne. Kochamy je za to, że oddaje kolory takimi jakimi są, za to że Panie mogą wyczarowywać przed nim piękne makijaże, za to że optycznie powiększa pomieszczenia oraz że jest z nami właściwie od zawsze.

LUSTRA BARWIONE W MASIE
image

Grafitowe

image

Miedziane

image

Złote

image

Brązowe

Z biegiem rozwoju technologicznego, ludzie zaczęli produkować lustra bardziej wyszukane i odbiegające od dotychczasowych standardów, które designersko wpasowują się w wykończenie wnętrz.

Tak powstały lustra barwione w masie. Chociaż stwierdzenie jest bardzo branżowe, to również w prosty sposób oddaje swój sens. Huty szkła poprzez dodanie odpowiednich składników uzyskały odbicie w lustrze zabarwione na odpowiedni kolor. Najlepiej sprawdzają się one w przedpokojach i korytarzach jako nowoczesny i designerski dodatek. Możemy wybrać między lustrem grafitowym, miedzianym, brązowym i złotym.

A co gdybyśmy mieli dom wykończony w surowej cegle z drewnianymi meblami i ciepłym oświetleniem? Czyż nie fantastycznie wyglądałoby miedziane lustro w złotej ramie?

image

Lustro grafitowe + loftowe czarne szprosy

Wyobraźmy sobie minimalistyczne wnętrze w stylu loft z lustrem grafitowym w czarnej aluminiowej ramie, lub z czarnymi szprosami. Lustro takie ma charakter i podkreśla wystrój wnętrza.

LUSTRA KOLOROWE
image

Niebieskie

image

Zielone

image

Kameleon

Specjalnie dla zwolenników projektów fantazyjnych zaprojektowano lustra w kolorze. Na rynku dostępne są lustra niebieskie, zielone oraz w odcieniu ‘kameleon’. Czy kojarzycie lakier samochodowy, który mieni się na różne kolory? Taki sam efekt odbicia daje nam lustro w odcieniu ’kameleon’.

LUSTRA WENECKIE
image

Weneckie

Lustro weneckie - jakże dobrze jest nam wszystkim znane! Widywaliśmy je w wielu filmach podczas przesłuchań, bądź egzekucji. Twórcy filmów natomiast nie objaśnili jak lustro weneckie funkcjonuje! Lustro weneckie spełnia swoją funkcję tylko wtedy, gdy pomieszczenie, które chcemy obserwować, jest dobrze oświetlone, a w pokoju obserwujących nie ma żadnych punktów świetlnych - panuje całkowita ciemność. Lustra weneckie zatem są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zapewnić sobie dyskrecję pozostając w mroku.